Izvrsni rezultati državne mature

Autor: Slađana Srkoč, 14. 7. 2022.

Manji broj učenika u razrednim odjelima pokazalo je i jednu veliku prednost – mogućnost individualiziranog pristupa svakom učeniku i kvalitetan rad što je rezultiralo izvrsnim rezultatima maturanata Srednje škole Delnice na ispitima državne mature. Statistički gledano, jedna četvrtina delničkih maturanata ocijenjena je ocjenom odličan na državnoj maturi!

Spoj mladih i motiviranih nastavnika, mahom bivših učenika škole te vrijednih i znanja željnih maturanata pokazao se odličnom kombinacijom koju ništa nije zaustavilo na putu do uspjeha.

Ivica Pizent, maturant 4.b razreda apsolutno je sve predmete državne mature položio s odličnom ocjenom (Hrvatski jezik, Engleski jezik, Matematika A razina te izborni predmet Fizika).

Mario Burić, maturant 4.b i budući student farmacije petice je nanizao iz Hrvatskog jezika, Matematike A razina te izbornih predmeta Biologije i Kemije.

Valja napomenuti da je ove godine državnoj maturi pristupilo gotovo 30 000 maturanata, a Mario Burić je iz Hrvatskog jezika 44. u generaciji, iz Biologije 21., a iz Kemije 17. u generaciji na državnoj razini.

Borna Blažević, maturant opće gimnazije zavrijedio je petice na državnoj maturi iz Hrvatskog jezika te iz Engleskog jezika A razina s visokih 95% riješenosti dok je iz izbornog predmeta Njemački jezik A razina 67. u generaciji.

Ovo troje učenika položilo je državnu maturu s odličnim uspjehom!

Uz njih, petice na državnoj maturi iz pojedinog predmeta ostvarili su i Vito Blaženić, 4.b iz Matematike A razina, Ema Salopek iz Engleskog jezika A razina te Fabijan Tomić iz Engleskog jezika B razina.

Ostali gimnazijalci i strukovnjaci uspješno su položili državnu maturu (prolaznost 95,84%).

Tako su brojke nepobitan dokaz kontinuiranog i kvalitetnog rada u Srednjoj školi Delnice, koja uz ove vrhunske rezultate, učenike aktivno uključuje u županijska i državna natjecanja te zajednicu putem niza projekata na lokalnoj, državnoj i međunarodnoj razini.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola Delnice / Lujzinska cesta 42, HR-51300 Delnice / www.ss-delnice.skole.hr / ured@ss-delnice.skole.hr