Državni prvak iz Srednje škole Delnice

Autor: Slađana Srkoč, 21. 4. 2021.

19. i 20. travnja u virtualnom okruženju održana je smotra i državno natjecanje Opisujemo sustave. Na samom natjecanju delnički srednjoškolci redovno sudjeluju već deset godina i postižu zapažene rezultate. To se ponovilo i ove godine kada je u kategoriji 3.,4. i 5. razreda srednjih škola pobijedio Ivica Pizent, učenik 3.b razreda prirodoslovno-matematičke gimnazije Srednje škole Delnice.

Naime, Ivica je za potrebe natjecanja napravio istraživački rad Upotreba MFC tehnologije u pročišćavanju voda u kojem je istražio dobivanje električne energije kao nusproizvod prilikom pročišćavanja voda od anaerobnih mikroorganizama. Uz rad, Ivica je pisao pismenu provjeru o elementima sustava, relacijama i varijablama u kojoj je postigao drugi rezultat ukupno da bi u usmenom izlaganju i odgovaranju na pitanja Povjerenstva iskazao zavidno znanje, poznavanje procesa i sigurnost u nastupu i baratanju činjenicama o uzročno-posljedičnim vezama te je proglašen pobjednikom Državnog natjecanja Opisujemo sustave na ponos Škole i mentorice prof. Geografije Valentine Tomac.

Inače, i ovogodišnji Sustavi bili su za Srednju školu Delnice i više nego uspješni jer su u smotri sudjelovale i Katja Belobrajdić iz 1. a mentorice Bojane Kovačević svojim radom o kalciju u ljudskom organizmu te prehrambenim navikama srednjoškolaca, Ema Salopek iz 3. b mentorice Jasminke Lisac o utjecaju ilirskog pokreta na razvoj Hrvatske te Primorsko-goranske županije i Gorskog kotara dok Blanka Knežević, učenica 4. razreda mentorice Mirne Bogić kojja je istraživala heterokromiju zbog bolesti nije mogla sudjelovati. Statistički gledano, petinu natjecanja predstavljali su delnički srednjoškolci.

Iskrene čestitke svima, posebice Ivici i njegovoj mentorici!

« Svibanj 2024 »

Srednja škola Delnice / Lujzinska cesta 42, HR-51300 Delnice / www.ss-delnice.skole.hr / ured@ss-delnice.skole.hr